De bewonersorganisatie Archipel Willemspark organiseert van 20-9 tm 5-10 meerdere activiteiten rond het thema Vrede&Veiligheid. Op zondagmiddag 5 oktober as. vindt een bijzonder programma plaats in samenwerking met het Damesleesmuseum.
‘Jemand!’. Een ode aan de kracht van vrede en menselijkheid door Anita Poolman.
De voordracht ‘Jemand!’ staat in het teken van Bertha von Suttner (1843–1914), de Oostenrijkse pacifiste en sleutelfiguur van de internationale vredesbeweging aan het einde van de 19e eeuw. De voordracht wordt omlijst door korte fragmenten uit ‘Brieven van den nutteloozen toeschouwer’ van Louis Couperus (1863–1923), geschreven in augustus 1914 tijdens het uitbreken van de Eerste Wereldoorlog.
Enkele krachtige uitspraken van Bertha von Suttner, die tijdens de voordracht centraal staan:
- “Na het werkwoord ‘liefhebben’ is het belangrijkste werkwoord in de wereld: ‘helpen’.”
- “Om oorlogen te voorkomen is niet alleen ontwapening belangrijk, maar juist voortdurende inspanningen om conflicten te vermijden of op te lossen zijn essentieel.”
- “De vrede moet niet behouden, maar voortdurend worden bevochten door dialoog en begrip.”
Praktische informatie
Anita Poolman is voordrachtskunstenaar, theatermaker en ontwikkelaar taal- en culturele projecten. De voordracht ‘Jemand!’ duurt circa 45 minuten.
Tijd: Zondag 5 oktober, 15.00 uur
Toegang gratis
Aanmelden verplicht via onderstaande button:
