Op 85-jarige leeftijd is de Italiaanse schrijver Gianfranco Calligarich overleden. Calligarich werd geboren in het huidige Eritrea en groeide op in Milaan. Hij was schrijver van romans en scenario’s.
Bekendheid kreeg Calligarich vooral door zijn roman De laatste zomer in de stad (Italiaanse titel: L’ultimo estate in città; in het Nederlands vertaald door Els van der Pluijm), dat zich afspeelt in Rome aan het begin van de jaren 1970. Het boek verscheen in Italië in 1973 maar werd pas bijna 50 jaar later door het grote publiek (her)ontdekt en kwam in Nederland uit in 2020.
‘Gianfranco Calligarich had een unieke gave om in schilderachtige zinnen een wereld vol verlangen en melancholie te schetsen,’ aldus zijn uitgever.
Te leen in het Damesleesmuseum: A13064 De laatste zomer in de stad
